Tipy na čtení 1 - letní čtení

7. července 2017 v 17:46 | Soulless |  Stránku po stránce
Ahoj!
Oslavujte, protože rubrika "Stránku po stránce" se konečně dostala svého debutu! *nadšení*
Konečně jsem se dostala k tomu, abych se rozhodla co do ní dám - a co jiného hodit takhle o prázdninách, nežli letní čtení? Pokud tedy jedete někam na dovolenou, máte prázdniny či si jen chcete zpříjemnit víkendový odpočinek po práci... zbystřete! Mám tu pro vás 5 malých tipů na knihy. Snažila jsem se myslet na všechny možné lidi a všechny možné nálady - takže snad svůj si tip najdete a vyberete - a pokud ne, tak nezoufejte, protože určitě ještě nějaké další tipy na čtení budou. :)
A teď hop pod perex, kde dnešní tipy najdete!
1) MRAZENÍ V ZÁDECH - Všude kolem černý les - Ruth Ware
První tip na letní čtení je určen všem, kdo mají rádi detektivky a mrazivé příběhy. Protože kdy jindy chcete, aby vás mrazilo, než uprostřed horkého léta, že?

Všude kolem černý les je příběh z rozlučky se svobodou - a jak už prozrazuje nápis na obálce (" Někdo chystá svatbu, někdo vraždu"), stane se na ní vražda.
Hlavní hrdinkou knihy je šestadvacetiletá spisovatelka Leonora "Lee". Ta mi byla už od začátku sympatická, takže jsem neměla problém s ní soucítit a vše s ní prožívat. Ostatní postavy (nebudu prozrazovat) mi nebyly sympatické asi vůbec - ale jen to umocnilo celkový dojem mrazení, protože jsem s Lee hodně trpěla jejich společnost a z nepříjemných scén mě mrazilo o to víc. :D

Autorkou knihy je žena, takže tuhle knihu lidé hodně srovnávají s Dívkou ve vlaku. Mně se Dívka ve vlaku oproti Všude kolem černý les moc nelíbila - přišla mi až příliš předvídatelná. Někdo má stejný názor i na tuto knihu, ale já se čestně přiznávám, že jsem absolutně netušila, která bije. :D

Závěrem k této knize vám jen doporučuji, abyste si ji nebrali jako jedinou knihu na delší dovolenou - čte se rychle a klidně se dá zmáknout během jednoho dne, tak abyste pak nebyli "na suchu".
2) ROMANTICKÉ CHVILKY - Láska z Paříže - Alexandra Potter
Pokud mě aspoň trochu znáte, víte, že já na romanťárny zas až tak moc nejsem. Komu ale udělám ráda výjimku, to je Alexandra Potter. Její příběhy hezky kombinují realitu se správnou dávkou magie a špetkou kouzla.
Láska z Paříže je podle mě její nejpovedenější kniha. Opravdu jsem se od ní nemohla odlepit.

"Pařížský byt, co zůstal sedmdesát let zavřený. Balíček dopisů, v nichž si milenci slibují věčnou lásku, vůně starého parfému, gramofonová deska s nostalgickým šansonem J´attendrei (Budu na tebe čekat). Tajemství, které čeká, až je někdo odhalí." - Tohle je část popisu ze zadní strany obálky, která myslím vystihuje vše. Jde o nádherný romantický příběh, kde se prolíná minulost a přítomnost a má hořkosladký konec.3) PRO ŠKAROHLÍDY A INTROVERTY - Škarohlídův průvodce životem - Gemma Corell
(Brrr. Taky tak nesnášíte, když někdo přechyluje nepřechýlená jména?! Proč to k**** děláte?!)

Něco pro línější čtenáře a milovníky komiksů! Pokud milujete Gemmu Corell, určitě se nasmějete. A pokud jste jako já (takže asi škarohlídi?), dost se v té knížce najdete. Pfff. Dost hodně. Ale aspoň v tom nejsem sama.
4) FANTASY - Série Stříbrná kniha snů - Kerstin Gier

Moje oblíbená oddechová fantasy, kterou jsem přečetla opravdu hodně rychle po sobě (protože jsem ji objevila zrovna ve chvíli, kdy vycházel třetí díl).

Pokud znáte Kersin Gier, víte, že napsala hodně oblíbenou sérii Drahokamy. Rovnou se přiznávám, že tu jsem vůbec nečetla. :D Ale Stříbrná kniha snů mě zaujala - nejprve v knihkupectví obálkou (jojo, nesuď knihu podle obalu, já vím), pak názvem a pak samozřejmě i příběhem.
Hlavní hrdinkou je Liv Silberová (což myslím v němčině znamená "Stříbrná", nepletu-li se) a ta prožívá docela tradiční pubertální starosti. Dokud se do toho nepřiplete prastará smlouva s prastarým démonem. O-ou.
Víc vám asi prozrazovat nebudu - teda kromě toho, že je to trilogie, kterou stojí za to číst! :D

A ještě jednou musím zaáchat a zaóchat nad designem knih. Autorka (nebo designér) se naprosto strefili do mého vkusu a zapojili do obálek mé oblíbené barvy - černou, červenou, stříbrnou a tyrkysovou/mintovou. Boží.
5) POVÍDKOVÁ - Čekání na kocoura - Michaela Klevisová
Jedna z mých oblíbených sbírek povídek! Proč? Je totiž "o kočkách a jejich lidech". A víte, že já kočky prostě miluju.
Knihu jsem si kupovala na dovolenou v letištním stánku, protože mi přišla hezká, milá a dovolenková. A všechno tohle je. A taky je fakt dobře napsaná.

Michaela Klevisová je česká autorka a píše spíše detektivky, takže když jsem to zjistila, měla jsem obavy o to, jak si poradí s každodeními vztahy a podobně lehkými tématy. Ona to ale zvládá na jedničku - a jako bonus, stejně jako já - miluje kočičky. A právě kočky jsou pojítkem všech příběhů.

Pokud vás tato kniha zaujme, směle vám doporučuji přečíst si její "sestřičky" - knihy jménem "Kocour z Montmartru" a "Štěstí je zadarmo". Všechny tři knihy jsou nádhernou oddechovkou a pohlazením po duši - a já hrozně moc doufám, že autorka brzy vydá další soubor povídek o kočičkách^^


Doufám, že jste v tomto článku našli alespoň malou inspiraci na své letošní prázdniny (nebo víkend či dovolenou). Všechny knihy mám přečtené a všechny se mi líbily, takže doufám, že se vám alespoň jednou z nich trefím do vkusu.
Létu a letnímu čtení zdar!

SOULLESS
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama