TAG | Prázdninový knižní TAG

29. června 2017 v 17:47 | Soulless |  Soulless
Ahoj! :)
Chtěla jsem zase po nějaké době udělat samostatně tagový článek a to hlavně z toho důvodu, že teď nemám úplně nějak děsně zajímavý život a není o čem psát. Druhý důvod je ten, že začíná léto a prázdniny a chtěla jsem udělat něco tématického. Hledala jsem teda prázdninový TAG a našla jsem jeden, který je nejen prázdninový, ale i knižní. A protože ráda čtu a o prázdninách hodlám číst fakt pořádně a vynahradit si školní rok, přišel mi tento tag jako stvořený! :)
Snad bude bavit i vás... tak se do něj pustíme^^!

P.S. Některé otázky jsem si trochu přeformulovala, protože mi přišly hrozně krkolomné.


1) Čteš o prázdninách více, nebo méně, než přes rok?
Určitě víc.
Přes školní rok mi většinou zapráskává hodně času škola + učení. A když už čumím do knížek ve škole, nechce se mi do nich čumět ještě doma, což se mi zdá celkem logické. :)
Kdysi jsem to měla i hodně spojené s dovolenou, protože jsme si kupovali knihy speciálně na dovolenou (a i časopisy). Teď už jsem si hodně dlouho na žádnou dovolenou nevyjela, ale to nevadí - dělám si ji s horkou čokoládou/ledovou kávou a kočkama v posteli. Nebo na gauči. Nebo u mamky na zahradě. Prostě všude možně.

2) Jakou knihu máš spojenou s prázdninami?
Rozhodně musím vybrat knihu Penderwikovi od Jeanne Birdsall. Tu jsem dostala někdy na základce od mamky k vysvědčení, takže k začátku prázdnin, četla jsem ji na začátku prázdnin - a potom i hodněkrát dokola. Odehrává se o prazdninách... a prostě v mých očích zůstala prázdninovou.

3) Kolik knih si bereš na dovolenou?
Jak jsem se zmínila, na dovolenou teď jezdím do postele, takže tam si s sebou můžu vzít knih, kolik chci. A když nějakou zapomenu, můžu si dojít do obýváku :D. Do zahraničí jsme si většinou brali knihy tak, že já jsem měla dvě, mamka dvě a babička dvě. Většinou nějaké detektivky, které jsme si pak prostřídaly. Takže odmalička jsem na dovče pročítala Perryho Masona a přišlo mi to normální :D.
Takže asi tak dvě. A pak mi mamka kupovala Čtyřlístek.

4) Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?
Hm, ne, díky. Do mé povinné četby spadají různé věci o ekonomii, podnikání a byznysu a tím si fakt léto zasírat nechci.

5) Preferuješ knihy klasické (papírové), nebo elektronické?
Papírové, rozhodně.
Je mi nepříjemné, mít místo voňavé papírové knihy nějakou placatou desku, která vypadá jako krájecí prkýnko a nedá se v ní listovat. Nějak mě to prostě nebere. Ráda listuju, držím knihu v rukách a tak. Vím, že člověk si díky čtečce může vzít s sebou spousty a spousty knih, ale já si asi raději na cesty vezmu oblígátní dvě papírové, než dvě stovky elektronických. Prostě s konceptem elektronické knihy se míjím.

6) Jakou knihu bys ráda viděla i zfilmovanou?
Buď Moje sestra Jodie od Jacqueline Wilson, nebo romány Alexandry Potter.
Kdyby zfilmovali Moji sestru Jodie, je mi jasné, že bych u toho řvala, u knihy řvu vždycky.
Jo a ještě by mohlo být peckovní Všude kolem černý les od Ruth Ware.

7) Kdybys mohla prožít den s nějakou knižní postavou, která by to byla?
To je těžké... Buď bych vybrala Harryho Pottera, protože to je prostě rychlá volba bez přemýšlení, nebo Amélii. Z knih Amélie a tma, Amélie a barevný svět a Amélie a duchové. Ta mi byla hodně sympatická.

8) Které misto z knih bys ráda navštívila?
Celkově svět Harryho Pottera, to je přece jasné! :) Hlavně Prasinky! :3 A Příčnou ulici^^


Snad se vám TAG líbil^^
A mimochodem - jaké místo byste rádi navštívili vy - a s jakou byste pobyli postavou?
Mějte se!

SOULLESS
 


Komentáře

1 Lea Lea | 7. července 2017 v 12:42 | Reagovat

Jé, jsem ráda, že tady přidáváš články i o knížkách. Nechceš napsat článek na nějaké tipy na čtení a nebo udělat bookshelf tour? Mohlo by to být celkem zajímavé. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama