Trendy Tlachání 1 - jarní tlachy

23. května 2017 v 17:27 | Soulless |  Bestie v šatníku
Ahojky :)
Představuju vám novou rubriku - bestie v šatníku! O co půjde? Bestie (tedy já) bude komentovavat šatníky (tedy módu). Nejsem zrovna módní posedlík, to se i o mě fakt nemyslete. Ale napadlo mě, že by nemuselo být špatné vytáhnout pár trendů, kterých jsem si všimla na Facebooku, na YouTube, na blozích, na Pinterestu a v ulicích. Ano i do těch ulic se občas podívám. :D
Pojďme tedy zkusit první článek na toto téma... jarní tlachy! :)

P.S. Je mi jasné, že spousta z toho už je "na světě" delší dobu, než jen tohle jaro, ale vídám to kolem sebe pořád, takže to podle mě do tohohle článku patří^^
P.P.S. Zdroj/source : pinterest
P.P.P.S. Pamatujte, že ne vždy je dobré brát tu malou bestii úplně vážně ;)


ZE SYMPATICKÉ HOLKY ZMALOVANOU PŘÍŠEROU - ZN. NE MOC SNADNO A VLASTNĚ ANI RYCHLE NE


Že zrovna já budu někdy pomlouvat make-up, to byste asi nečekali. Miluju make-up... make-up s mírou.
A proto nechápu, proč se tolik holek, které jsou ve skutečnosti opravdu krásné, drbou s dvoucentrimetrovou paštikou. Když se mrknu na slečnu nahoře, vidím sympatickou pihatou dívku. Není dokonalá, ale kdo sakra je? Její krása tkví právě v nedokonalosti.
Stačí scrollovat o trochu níž a už budu mít chuť utéct od počítače. Proboha, kdo jí tohle udělal? Okay, chápu nalíčení očí, ale proč má na sobě tu hnědou paštiku a rty přetažené asi tak o půl kilometru? Konturování je tak šílené, že by to naprosto bez problému poznal i slepý (protože tu horu tmavého bronzeru pod lícními kostmi a na čele doslova nahmatáte!). Jo a vždycky jsem myslela, že rozjasňovač se nanáší pomocí měkkého štětce, ne tetovacího strojku... Uf.
No, pro dobro slečny doufám, že ji někdo brzo vezme do bazénu.

P.S. Aha, už vím, jak se udělat make-upem o deset let starší. A já že mi to furt nejde...


CUT CREASE TOP/FLOP


Cut crease už tady krouží poměrně dlouho. Nepopírám, že zezačátku jsem byla tímhle trendem celkem nadšená - v době kdy šlo o lehkou, tělovou, skoro neznatelnou verzi, která ale nádherně prohloubila pohled a dole rámovala oko kočičí linkou. Když jsem hledala inspiraci na cut crease nedávno, lekla jsem se. Kdy to přešlo do tmavohnědého stínu až k obočí a linkování táhnoucímu se až na spánek?
No vážně, blogerky a pinteresterky (existuje takové slovo?!), to mi zničíte každý hezký trend? Fakt?!

DO NEKONEČNA A JEŠTĚ DÁL!


Juchů, konečně nějaký trend, který můžu pochválit - galaktické nehty. Jak nesnáším galaktické legíny, tak miluju galaktické nehtíky! Na malé ploše to vypadá prostš skvěle. A je jedno, jestli si daná osůbka pohraje s kompletní galaxií, nebo použije jen podobné barvy.
Já nejsem tak moc hravý tip a krásné motivy na nehtech taky vytvářet zrovna neumím, takže volím raději jen barvičky. Nejvíc jsem si v poslední době oblíbila laky od Essence z kolekce Out of Space Stories. Ty jsou prostě whoaaa! Vlastním tmavě modrý a černý - a pochvaluju si je. :)

ZRCADLO, ZRCADLO NEJMOUDŘEJŠÍ, ČÍ ŠUNČIČKY JSOU NEJKRÁSNĚJŠÍ?


Aaaa další horký trend, který tu máme už od minulého léta! Pracovní název? ŠUNKOBOTY!
Nejsem si úplně jistá, jak tohle vzniklo. Každopádně pokud nejste jen chrastící kost, vsaďte se, že tyhle boty udělají z vašich nožek šunky za 3, 2, 1, ... teda vlastně hned. Pravidlo je jednoduché - čím víc pásků, tím víc šunka.
Vlastně ani nevím, kdo tenhle trend prosadil - milovníci uzenin? Chápala bych zavázaní kolem kotníku, to by mohlo být i hezké, ale tohle? Jo, děsně toužím po tom, aby mi v parném horku omotávaly nohy koženkové pásky - a ještě víc po tom šik opálení "na zebru".

PRODLOUŽENÁ DŽÍNOVÁ KOŠILE = POHROMA NADRUHOU?


Tak jo, další pro mě nepochopitelný trend.
Vlastně ho chápu - jsem si jistá, že nějaká super šik osobnost se zapomněla někde s chlapem, který nebyl tak fancy jak vypadal po pár skleničkách šáňa (hej, jasně, to se stává...). Na úprku nemohla najít svoje šatičky, takže mu štípla džínovou košili, alá šatičky, utíkala domů ... no a zastihli ji paparazzi, takže změnila trapas v módní trend.
Teda prosím, řekněte mi, že se to stalo takhle a nebylo to myšlený vážně.
Džínový šaty jsou jedna z nejodpornějších věcí. Nejsou ani elegantní, nejsou sportovní, nesluší nikomu a s čím je chcete kombinovat? Podle mě to vypadá šíleně s čímkoliv.

BABIČKOVSKÉ PLACATÉ STŘEVÍČKYTak jo, můj "oblíbený" trend.
Můžu vám tu na místě odpřísáhnout, že naprosto stejné boty měla naše sousedka. Bylo jí 80 a chodila v nich k slepicím, prasatům a říkala jim "letní křusně". Nevím, jestli znáte výraz "křusně", ale tam kde jsem vyrostla byly "křusně" ošklivé pracovní boty s čiště funkčním účelem.
Dejte tomu pár let a je to sexy. Neskutečný.
...
Hej, mami, kam jsme daly mý tepláky, ve kterých jsem chodila krmit králíky? Něco mi říká, že brzo budou v kurzu!

OBLEČENÁ, NEOBLEČENÁ,...


Měli jste rádi pohádku o chytré horákyni? Jo já taky - a tyhle holky asi taky.
To je jediný důvod, který může být k obléknutí téhle "úžasnosti". Teda proč jinak byste si braly věc vyrobenou z materálu na mikiny, která vám končí někde u pasu? Bez toho šněrování ve výstřihu bych byla ochotná tvrdit, že proto, aby vám zespod vykukoval sexy topík, ale takhle? Jak to vysvětlíte svým ledvinám a babičce?

ŠEL ZAHRADNÍK DO ZAHRADY, S MOTYKOU, S MOTYKOU...


Ahh, tohle jsou vzpomínky.
Pamatuju si, jak jsem se vzpírala proti nošení lacláčů už jako malá. Nenáviděla jsem ty zatrcený kšandy, a šílela jsem z nepkratičnosti svlíkání, když si chcete někde odskočit.
O pár let dál - nenávidím to samé a ještě si říkám - proboha, existuje něco, co je tak moc antisexy? Jako myslím... představte si, že jdete na rande s fakt sexy holkou a ona přijde v tomhle. Kopnete si panáka a vydržíte to, ale pokud ji budete chtít později nasměrovat do ložnice, vidíte tu svlíkačku?
Teda... přivedli jste si domů kočku, nebo spíše krtečka...?
(Jinak si teda laclový věci pamatuju jako montérky. Ale montérky to mají kvůli praktičnosti a patří do dílny, sakryš. Hej, holky, jak vám někdo říkal, že se mu líbí holky co dělaj do aut - myslím, že to nebylo tím laclem. Ups.)


JEN MINTOVÁ TO MŮŽE BÝT...


Tradá, tady si sypu popel na hlavu a otevřeně říkám, že mě tenhle trend zasáhl jako náklaďák. BUM. Miluju mintovou a mám fakt štěstí - protože mintový jsou plný regály.
V mintový můžete sehnat všechno, od sukní a conversek, přes krabice, dál na kosmetiku, až po plyšáky. Vohohou! Tohle léto bude děsně mintový a já mám radost z toho, že mi to vůbec, ale vůbec nevadí!


AHOJ, JSEM POZITVNÍ! DOKONCE I MOJE STŘEVNÍ CHŘIPKA JE POZITIVNÍ! A MOŽNÁ I MOJE TESTY NA BLBOST!


Být pozitivní je fajn. Jasně, každý má rád milý lidi.
Ale upřímně, neštvou vás už ti až příliš milí lidi? Hlavně blogeři? Nebo to jen já mám pocit, že dělám něco špatně, když každé ráno nevstávám s úsměvem přes půl ksichtu, nenamaluju si srdíčko do ovesné kaše (protože kaše a smoothie, bitches!), nenadám si perfektně "matching outfit" a nejdu prožít další nádherný den?
Ne, vážně, nesnáším tohle blogerské a instagramové balamutění. Když už se chci s lidmi dělit o svůj život, proč jim nemůžu říct "Ahoj lidi, tak dneska je den na píp" nebo "hele, dneska mě totálně všechno sere"?
Tahle pozitivní póza se mi nelíbí. Pokud to není póza, omlouvám se a ráda to přepíšu. Když mi ty vaše drogy pošlete taky.
Nebojte se zuřit, člověk má emoce a překvápko, překvápko - ne jen ty krásné.
Občas bulím do polštáře, jindy se směju a další den zas klidně vyletím a řvu až se barák otřásá. No a co?! Já se klidně přiznám.

I´M A FITNESS GIRL, IN MY FITNESS WORLD...


Na začátek je nutné poznamenat - nic proti zdravému životnímu stylu, fitku a cvičení, proboha! Mám hodně kamarádek, které cvičí pravidelně a rády - s rozumem ovšem. Jediné co mě vytáčí, jsou holky, které mají "místo mozku z proteinu kostku".
Takováhle holka rozhodně nezapomene po každém cvičení přidat na instagram motivační fotku. Do každého jídla patří protein. "Makra", "bílkoviny" a "fitness-plán", toť kouzelná jsou slovíčka tohoto životního stylu. Rozhodně na sebe nevezme něco, co není od sportovní značky a nevyjadřuje to její osobnost - je jedno jestli je ve škole nebo na party, každý musí vědět, že cvičí, ne? Oblíbeným oděvem jsou sportovní legíny, tričko s děsně motivačním nápisem a nezbytné jsou i Airmaxy. Věci si nahází do sportovního pytle, ideálně třeba od Nike, protože ona je holka do nepohody - a ty kabelky nenosí! Oblíbenou sváčou je proteinová tyčinka a i obyčejnou vodu pije ze shakeru na proteinové nápoje. Nemůžete ji přece přehlédnout. Na instagramu sleduje tak asi milion fitness profilů, její nezbytnou nástěnkou na pinterestu je "fitspo" a chodí zásadně s kluky "co na sebe dbají". A pozor pozor - fitness děvče se často vyskytuje v mutaci s "až příliš pozitivní" slečnou. Nálož katastrofy je dvojitá. Enjoy!

HALUCINOGENÍ HADŘÍKYKecala bych, kdybych se tvářila, že mě nezasáhla vlna jednorožců. No kdo by neměl rád jednorožce? (A obzvláště pak ty asistenční, co maluje Léna Brauner!)
Kdo ale proboha řekl, že holografické halucinogenní cosi má co dělat s jednorožci a jejich elegantní roztomilostí? "Tohle je junikorní sukně!" Ne, není. Myslím, že jednorožec by si na sebe nic tak odpornýho nevzal. Nebo by při tom vrhl duhu.
Jo, jasně, jednorožce jste asi vypozorovali v těch duhových odlescích, co to hází. Holografické barvy byly fajn, když byly na nehtech, očních stínech a botách. Pak se to zvrtlo - někoho napadlo začít šít batohy, bundy, kalhoty a sukně. Pomoc. Je to jenom mnou, nebo se vám z té velké halucinogenní plochy taky dělá špatně?
A... proč k té sukni neprodávají ty prášečky, co po nich uvidím jednorožce...?

"JEDINEČNÁ" PASTELOVĚ RŮŽOVÁ PALICE

... a vlastně všechny různé pastelové a barevné hlavy.
Kde jsou sakra doby, kdy výrazné a šílené vlasy patřily stoupencům výrazných stylů - červenou a modrou hlavu měly sexy creepy goth holky a tu pastelově růžovou měly úžasné pastel goth slečny. Dneska je ale pastelově růžová hlava bezpodmínečnou vstupenkou do starter packu "nejsem jako ostatní holky". Ale jo, zlato, jsi. Chceš znát tajemství? Vlastně jsme všechny tak trochu jedna jako druhá. A to napříč barvami kůže, vlasů a roky. Všechny jsme takový malý "Božky" a jestli si myslíš, že díky růžový palici se pro někoho staneš jedinečnou, tak to tě musím zklamat, zlato.
Upřímně řečeno, čím víc jsem kolem sebe viděla červených hlaviček, tím víc mě omrzela červená na mě. Jeden z důvodů, proč jsem se stala brunetou. (Ne jediný, proboha, samozřejmě.)
Jinak velký problém tohohle trendu je, že se ovečkovsky obarvují i slečny, který prostě NEUMÍ takovou barvu nosit. Pokud chcete mít výrazné vlasy, musíte být výrazná i vy. Je spousta povedených barevných hlaviček, ale často to končí tragicky - nehodící se barva a vlasy zničené visící krysí ocásky. Trapaaas.

A to je konec tlachání!
Budu ráda, když mi prostřednictvím komentáře, nebo hvězdiček pod článkem dáte vědět, jak se vám tlachání líbilo a jestli se budete těšit na případné další. Mě psaní tohohle článku fakt bavilo. Doufám, že jste si čtení užili!
Mějte se!

SOULLESS
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama