Don´t starve - herní tip od bestie

7. května 2017 v 20:31 | Soulless |  Bestie radí
Ahoj!
Dneska mám takový půl napůl den.
Dopoledne jsem měla celkem šíleně manické, zvládla jsem toho hafo - věci do školy, překlad a tak. Kousek odpoledne to ještě šlo, no, a pak nastoupila únava a nečinnost.
Uf. Nemám to ráda, protože dokážu zabít několik hodin jen tím, že čumím na strop/před sebe/do blba a nedělám nic a nic a nic. Nakonec jsem se teda rozhodla, že se dokopu aspoň k tomu, zahrát si hru na PC. A rovnou, abych byla jako echt produktivní, že vám na ni dám i tip.
Tak pojďme na to!


Jak už jste si asi přečetli z titulku, hra, kterou bych vám chtěla doporučit, se jmenuje Don´t starve. Laicky přeloženo - "Nehladov!"
Don´t starve je úžasná hra pro jednoho (a ve verzi Together i pro více hráčů), která se lehce podobá Minecraftu. Ovšem Minecraftu v pěkně "Burtonovském" stylu a mnohem hezčí grafice.

A co vlastně jde? To je jednoduché - musíte přežít!

Tahle hra má zatím tři verze, nebo spíš klasiku a její dvě rozšíření.
V klasickém podání hry Don´t starve jste na jednom ostrově (podle mě to teda je ostrov, protože narazíte ze všech stran na vodu, přes kterou už nemůžete dál). Kromě vás jsou na celém světě akorát tak zvířátka - a přiznejme si, že v momentě, kdy chcete křičet agorou, je tahle myšlenka opravdu pokojná. Můžete zakládat farmy, lovit malá zvířátka, budovat si svůj příbytek a zlepšovat se v různých věcech - například v magii.
Prvním rozšířením hry je pak rozšíření s názvem "Reign of Giants" kde, jak už název napovídá, můžete potkat obrovské "bosse". Třeba velkou mouchu, která zapaluje úplně všechno. Ou. Nechybí ani vylepšení v podobě zvířátek navíc a doplňkového módu hry.
Moje aktuálně (už dlouho a stále!) nejoblíbenější rozšíření je to, které nese název "Shipwrecked". Po pár shlédnutých videích na youtube, jsem svému příteli oznámila, že tohle prostě musíme mít - takže jsme ho měli krátce po vydání. V Shipwrecked jste (jak opět napovídá název!) ztroskotali na ostrově. Zábavná část je v tom, že můžete jezdit po moři, lovit rybičky, objevovat další ostrovy a tak dále. Můžete se i projít po vulkánu!
Shipwrecked má ale i tu horší část - a tou jsou nástrahy nebývalých rozměrů. Narozdíl od předchozích dvou verzí hry, kde narazíte na bosse až v pozdější části hry, zde se vám již od začátku nevyhne například spousta jedovatých tvorů - hadi, komáři, rejnoci a všemožná toxická pakáž. Přírodní podmínky a roční období si na vás také smlsnou - tornádo vám odnese všechny věci a v bažinách vás snadno otráví i nevinně vyhlížející jamka. Jo, tohle je náročné!
A možná proto tak zábavné...


A první screen z mé hry.
V rámci hry si můžete vybrat, zda si zahrajete tu jednoduchou (nevyberete nic), nebo zvolíte jedno z rozšíření.
Dále si pak navolíte postavičku, za kterou budete hrát. Těch je hned několik - základní postavičkou je sympatický vědec Wilson, kterého vidíte v náhledu (a mně připomíná Sweeneyho Todda!).
Dále si pak můžete navolit parametry vašeho světa, i když, mezi námi - radila bych vám se na tenhle bodík vykašlat. Sama jsem to několikrát vyzkoušela - a mnou "vylepšený" svět byl naprosto nezáživný a nudný. Nechte se raději překvapit generátorem - objevujte, objevujte a objevujte! :)


Tady vám ukazuju svou oblíbenou postavu z Shipwrecked, Walani. Mám ji ráda proto, že má u sebe úžasné surfařské prkno, díky kterému můžu po ostrovech cestovat rychleji.
Bohužel za výhodu se taky nějak platí - má méně životů, než ostatní charaktery, takže například srážka s jedovatým hadem je pro ni opravdu fest nepříjemná!


A už nám to pan Maxwell generuje :)


Probuzení na ostrově - takhle vxpadá začátek hry Shipwrecked.
Na obrázku můžete vidět papouška (tihle super mluvící papoušci prolítávají celou hrou), klasického černého ptáka (nevím co je to zač :D) a kraba. Krabi jsou dost roztomilí, vydávají směšné zvuky a v nouzi se jich docela dobře nadlábnete. Jen potřebujete lopatičku, abyste je vyhrabali z písku.
Jinak taky můžete vidět trosky lodi, které můžete rozbíjet kladivem a najdete v nich leccos užitečného. Anebo alespoň dříví. Já jsem dneska kupříkladu objevila plechovku tuňáka, což je geniální potravina, která se vám nezkazí, dokud ji neotevřete (ostatní potraviny se v průběhu dní kazí a postupně se stanou nepoživatelné a nebezpečné).


Součástí hry je vyrábění, vyrábění a ještě jednou vyrábění. Tady si zrovna vyrábím aspoň malý batůžek z palmových listů, než se vzmůžu na lepší :)
Jinak můj inventář obsahuje - surfařské prkno, ostré kameny na výrobu různých nástrojů, semínka (zde vidíte ukazatel čerstvosti potravin, který ze zelené přechází do oranžové a postupně také do červené - a pak na shnilou hromádku ničeho), krumpáč, polínka, kladivo, soupravu na opravu lodí (užitečná věc z lodních trosek!), klacíky (taktéž vhodné na výrobu nástrojů, nebo také pochodní), prkna, zmíněnou konzervu tuňáka, trávu, provaz a palmové listy, ze kterých budu vyrábět ten batůžek :)


Noc v Don´t Starve. Sedím u ohně, aby mě nezabily příšery z temnot (ano, také tma vás může zabít) a chystám se uvařit si na ohni kousky čehosi, co jsem posbírala na kamenech kolem moře. Vím už totiž, že pokud je sním syrové, budu ztrácet příčetnost (vpravo nahoře, zdůrazněno symbolem mozku).
Když už jsme u ukazatelů - nahoře vám ukazatel ukazuje který je den (kolikátý), jak dlouhý bude den, stmívání a noc (žlutá, červená, modrá). Vedle něj pak uvidíte fáze měsíce. Při úplňku se dějí zvláštní věci a noc je tak jasná, že nepotřebujete oheň.
Níže jsou pak ukazatele vašeho zdraví, příčetnosti a hladu. Všechno byste měli držet co nejvýše. Pokud vaše příčetnost klesne dost nízko, uvidíte všelijaké různé děsivé kreatury a ano - i ty vás mohou zabít.


A poslední screen - další den a surfing! :)
V moři plavou medůzy, které jsou neobyčejně chutné... pro Walani teda :) Také si tu můžete nasbírat mořské řasy - a dosurfovat na další ostrovy!

To je ode mne ke hře Don´t starve všechno - pokud jste ji neznali, doufám, že jsem vás nalákala! :)
A já jdu pokračovat ve hraní. Článek a jeho stvoření mi vykouzlily aspoň malinký úsměv na tváři, takže díky vesmíru za to, že jsem se k němu dokopala. Mám radost, že tenhle blog píšu!
Mějte se krásně - a Don´t starve!

SOULLESS

P.S. Pakliže jsou na vás obrázky moc malé, otevřete si je pravým tlačítkem v nové kartě! :)
 


Komentáře

1 Adéla Adéla | 7. května 2017 v 20:38 | Reagovat

Hraješ to přes Steam? :)jinak Walani jsem si dneska zrovna odemkla :D

2 Soulless Soulless | Web | 7. května 2017 v 21:32 | Reagovat

[1]: Jj, přes Steam :)
Walani mám prostě nejradši <3 A ten týpek s rychlohrncem je taky docela fajn!
Nevím teď jak se jmenuje :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama